TEA BLOG
We are happy to share our knowledge about tea, photos from our tea-inspired travels and open to you secrets of right tea brewing
Chuť a vůně kvalitního čaje dokáže projasnit i ten nejšedivější den. A také povzbudit ve chvíli, kdy se vám nedostává energie. Když přišel čas, kdy jsem se musela naučit skloubit péči o malou dceru nejen se studiem na univerzitě, ale i s psaním článků, a občas jsem padala vyčerpáním, zjistila jsem, že šálek dobrého čaje je moje záchrana.Správně připravený čaj, který byl vypěstován a usušen s láskou a péčí, je totiž dokonalým balzámem pro duši i tělo. Harmonizuje organismus, prospívá našemu zdraví a dodává nám nejen svěžest a krásu, ale i energii, které se mi tehdy zoufale nedostávalo. Čaje se od té doby stal mým věrným společníkem.
Jeden z nejušlechtilejších bílých čajů na světě má svůj původ v jihočínské provincii Yunnan, kde kdysi dávno krutě řádila morová nákaza. Lidé rychle umírali a zdálo se, že není žádné pomoci. Říkalo se sice, že v horách nad vesnicí He Zheng roste bylinka, v jejíchž silách je mor vyléčit – ale nikdo, kdo se ji vydal nasbírat, se už nikdy nevrátil.

Morem onemocněl i bratr jedné mladičké dívky. Ta se pevně rozhodla ho zachránit a bez ohledu na nebezpečí se odvážně vydala do kopců pátrat po zázračné bylince. A snad díky opravdové lásce k bratrovi opravdu uspěla. Protože byla moudrá, vykopala rostlinku i s kořeny a začala ji hned pěstovat přímo ve vesnici. Bratr se po připraveném čaji rychle uzdravoval a v oblasti Yunnan pěstují zázračnou rostlinku dodnes.

Čaje i bylinné směsi z asijských plantáží, Afriky i Alp společnosti White Peony jsou připravené z čerstvých čajových lístků a bylinek. A každý z nich má svůj příběh. Nabídka White Peony je široká a ten pravý čaj si v jejím e-shopu najde každý.
V Asii, ze které se obliba čaje rozšířila do celého světa, mají čajové rituály tradici dlouhou mnoho staletí a jsou neodmyslitelnou součástí asijské kultury. A řada čajů má nejen bohatou historii doloženou fakty; s mnohými se pojí prastaré legendy a romantické příběhy, ve kterých ožívají dávní hrdinové, draci i bájní tvorové.

Když je čaj uměním…

Koncepce značky White Peony je postavena na trojjedinosti luxusu, čistoty (ekologičnosti) a modernost.
Čajový Vasyl
Tea Master, Prague
Photo credits: White Peony s.r.o

All photo and video materials belong to their owners and are used for demonstration purposes only. Please do not use them in commercial projects.
Made on
Tilda